Az AKC Agility Nemzeti Bajnokság Unsung Bajnokai

Videó: Az AKC Agility Nemzeti Bajnokság Unsung Bajnokai

Videó: AKC 2019 National Agility Championships - YouTube 2024, Lehet
Anonim

Kapcsolat Szerző

Image
Image

Éppen visszatértem a 2017-es AKC Agility Nemzeti Bajnokságból Perryben, GA-ban. Ez a hetedik alkalom, hogy részt vegyek a fantasztikus eseményen és az én 12-énth ideje, hogy jogosult legyen rá. Minden alkalommal, amikor részt vettem, pontosan ugyanaz a gondolat jöttem el. Az NAC (Nemzeti Agility Bajnokság) valódi nyertesei nem azok a csapatok, amelyek elnyerték a döntést vagy a döntést.

Az igazi nyertesek azok a mindennapi csapatok, amelyek mindent elhelyeznek a vonalon, tudva, hogy a dicsőségük - a diadaljuk - az állampolgárok kezdővonalához jár.

Image
Image

A legemlékezetesebbek

Ebben az évben gyűrűvel álltam a legjobb barátommal, és hallgattam a tömeget. Az éljenzés a leggyorsabb volt a leggyorsabb csapatok számára. Én tényleg ezt egy kicsit szomorúnak találtam. Rájöttem, hogy a leghangosabb élvezet volt a mindennapi versenyző számára. Valószínűleg minden hétvégén hangosabban idegesítettem egy idős férfit, aki mérsékelt sebességgel, boldog Sheltie-vel, aki az arcukon nagy vigyorral futott. A kutya a futam elején rúgott egy bárot, de a csapat úgy futott, mintha a döntőben lennének. Megadták mindent. Szép futás volt. Nem abban az értelemben, hogy agility tökéletesség volt, hanem abban az értelemben, hogy láthattad a csapat szívét. És a szívük egymás iránti szeretetét, a sport iránti szeretetet és az ott élt izgalmat és büszkeséget kiabálták.

Én idén leghangsúlyosabban szurkoltam őket, mint bármely más csapat. A könyvemben ez a mindennapi duó a 2017-es AKC-bajnokok bajnokai.

2007-ben az első állampolgáraim, akiket részt vettek, a kedvenc csapatom egy fekete uszkár és a tulajdonos volt, akit a szőlőn keresztül hallottam a tüdőbetegségben. Futtatásuk végén a kezelő összeomlott a gyűrűn kívül, ahol barátja oxigénnel vár. Hűlést adott nekem. Hallottam, hogy a kezelő kívánsága az volt, hogy az állampolgárokhoz jusson, mielőtt elhunyt volna.

Ez a csapat 2007-ben nyerte el a Nemzeti Agility Bajnokságot a könyvemben. Nem is emlékszem arra, hogy ki volt az első helyen az évben.

A 2010-es Tulsa-i állampolgároknál ott volt egy idős hölgy, aki a kemo bandanát viselte a fején. Sötét körök voltak a szemei alatt, és a bőre sápadt volt. Mégis az arcán is a legnagyobb mosolyt viseli. Az ő oldalán járó kukorica is vigyorgott az arcán. A hölgy lelkesedéssel telt, és annyira izgatott volt, hogy részt vehessen. Nem ismerem őt, de én is izgatott voltam. Láttam őket egy menetben. A Corgi mérsékelt sebességű kutya és pontos, hajlandó munkás volt. Szerettem a futásukat és az örömöt, ami a csapatból kirobbant, amikor dolgoztak.

Számomra a 2010-es NAC nyertesei ez a csapat. Megfizethetetlen futamuk volt, és nem is emlékszem, ha tiszta lenne.

2009-ben azt hittem, hogy egy középkorú női kezelőt figyeltem meg, aki a testének egyik oldalát mozgatta. Azt hiszem, kutyája sportos kutya volt. Csodálatos távolságot dolgoztak a pályán, mivel a kezelő nem tudott futni. Emlékszem, hogy a futás, amit láttam, tiszta. Tiszta, fehér szépség és bizalom volt - egy olyan kapcsolat, amelyet a csapat hátránya ellenére tartottak, és a távolságot, amely elválasztotta őket a pályán.

2009-ben a nemzeti agility-bajnok a szívemben ez a ragyogó csapat volt.

Szerző 2017-es AKC állampolgárainak zenei videója

Finom váltások

Fontos, hogy minden csapat - azok, akik nyertek, és azok, akik a középső és még az utolsóak is - tapsoltak a kísérletükért. Annak érdekében, hogy hajlandóak legyenek, annak ellenére, hogy bármi akadálya támadja őket. Akár kék, piros, zöld vagy semmi otthon nem megy, minden csapat megérdemli a tapsot.

Ami engem érint, lassan látom, hogy az agility közösség minden versenytárstól a hétköznapi versenytársak figyelmen kívül hagyása felé fordul, és csak azokra koncentrál, akik a sebességet és a magas szintű versenyképességet mutatják. Mindegyik állampolgárnál több fogyatékos kezelőt láttam. Ebben az évben nem láttam olyan nyilvánvalóan fogyatékkal élő kezelőket, akik versenyeztek, bár annyi csapatban csak a versenyzők töredékét láttam. Régebben hallottam tapsolást és éljenzést minden csapatért, aki versenyzett, függetlenül attól, hogy tiszta vagy nem. Ebben az évben figyeltem a tömegzajra, és sajnos az átlagos csapatok nagy részénél kis, ha van, taps. Én azonban a leglassabb csapatokra, a küzdő csapatokra, a szívüket bemutató csapatokra, a győzelemre váró csapatokra, a csapatokra, akik ott voltak a lépcsőn a nagy táncon.

A szívemben a csapatok - a mindennapi Janes és Joes a legjobb franchise partnerével - futnak az igazi nyertesek. Örülök, ha néztem, hogy múlt hétvégén futsz, és most üdvözlöm.

Viselje meg a versenytársaidat és csapjaidat büszkén, ha visszatérsz az otthoni agility közösségedhez. Ez a sport nagyszerű. Köszönjük, hogy idén a legjobb játékot hozta a Nationals-nek.

A 2017-es Agility Nemzeti Bajnokság nyertesei szerintem hazajött.

Azt is szeretném elismerni a nemzeti bajnokokat, akik soha nem vitték be a gyűrűt. Köszönjük mindenkinek, aki ebben az évben és az elmúlt években önkénteseket és állampolgárokat dolgozott. Mindig meglepődöm, hogy az emberek önkéntes munkába fognak jönni egy olyan show-ban, ahol nem tudnak versenyezni. Minden önkéntes, akivel találkoztam a hétvégén, kedves és hasznos volt.

Megérdemli az NACV (National Agility Champion Volunteer) díjat. Köszönöm.